Mustafa KORKMAZ

Mustafa KORKMAZ


Demokratik Hak Ve Özgürlükler

06 Şubat 2021 - 23:45 - Güncelleme: 06 Şubat 2021 - 23:48

            Hak kavramı genel olarak  “hukuk düzeni tarafından  koruma altına alınmış menfaatlerin tümüdür” şeklinde tanımlanmaktadır. İnsanoğlu bu menfaatleri olumlu ya da olumsuz kullanma özgürlüğüne sahiptir. Bu izahtan sonra yazımın asıl konusuna gelmek istiyorum. Malumunuz yıllardır ülkemizde sorun çıkarmak isteyenlerin başvurdukları yöntemlerden  birisi de üniversite olaylarıdır. Ülkemizde ki üniversitelerin bilimsel bir yarışın parçası olmaktan ziyade çeşitli ideolojilere insan yetiştirme merkezi haline geldiğini bizzat müşahede etmiş birisi olarak büyük bir üzüntü duyduğumu ifade etmek isterim. Bir ülkenin gençlerinin ülkelerini bilimsel alanda en ileri seviyeye taşımak yerine; bir takım ideolojilerin, yurtdışından burs sağlayan bir takım dernek ve vakıfların, çeşitli istihbarat örgütlerinin ve siyasetçilerin maşası durumuna düşmesi ülkemiz açısından düşündürücü bir durumdur.
         Boğaziçi üniversitesinde yaşanmakta olan ve masum bir takım istek ve önerileri aşıp rektör değiştirmek, rektörlük binasını ele geçirmek, biz Müslümanların kıblesi olan Kabenin resminin yere atılması, eylem yapanlardan gözaltına alınanların Boğaziçi üniversitesine ait öğrencilerden ziyade birçoğunun terör örgütleri ile bağlantılı olması, bir takım marjinal örgütlerin (LGBT) işin içinde yer alması bize ülkemizde eskiden sahnelenen tiyatro oyunlarını hatırlattı.
        Yüce Rabb'imiz Mâide Suresi'nde; “Bir Kavme Olan Kininiz, Sizi Adaletsizliğe Sevk Etmesin!” diye buyurmaktadır. Maalesef ülkemiz de devlet başkanına olan kin birtakım insanları hak ve özgürlük kisvesi altında üniversiteleri karıştırmaya, farklı siyasi partiler kurarak “biz Türkiye de sizin amaçlarınıza daha iyi hizmet ederiz” noktasına getirmiştir. Yetkililerin biran önce kamusal düzenin sağlanması ve ülkenin huzuru için gerekli tedbirleri alması gerekmektedir.
        Bir ülke de  gidişattan rahatsız olanların başvuracağı kanallar bellidir. Siyaset yolu herkese açıktır. Rahmetli Erbakan hocamızın hayatı bu noktada herkese ve özellikle üniversite öğrencilerine ders niteliğindedir. Erbakan hocamız Almanya’dan döndüğünde ülkemizde ağır sanayi hamlesini başlatmak istediğinde kendisine Odalar Ve Borsalar Birliğinde görev alması gerektiği hatırlatıldı önce sekreter seçildi sonrada o kurumun başkanı oldu. Başkanlık görevinde gördü ki projelerini ancak sanayi bakanı olunca gerçekleştirebilecekti yani siyasete girmesi gerekiyordu. Adalet Patisinden milletvekili olmak istedi Demirel tarafından veto yedi yılmadı ve sonunda Milli Nizam Partisini kurdu. Partileri kapatıldı ama Erbakan hocamız asla pes etmedi Ülkesine, Milletine ve tüm insanlığa hizmet için gecesini gündüzüne katarak çalıştı. 70’e yakın ağır sanayi tesisi, Kıbrıs Barış Harekatı,54. Hükümet dönemin de  işçiye, memura, tarım ürünlerine tarihte görülmemiş zamlar verdi. Netice itibariyle ülkesine hizmet etmek isteyen bir kişi yılmadan mücadele etmek zorundadır. Boğaziçi üniversitesindeki samimi öğrenci kardeşlerimize tavsiyemiz boş işleri bırakıp ülkenin huzurunu bozmaktan vazgeçip  Erbakan hocamızın hayatını örnek alıp devlet ve millet için çalışmalarıdır.
                                                                   Selam ve Hürmetlerimle…
                                                             Mustafa KORKMAZ (S.M.M.M)
                                                            
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum